Telefon: +48 514 999 552
Email: biuro@mindbodyjoy.pl

„Choroba to proces objawienia, który wzywa nas do przebudzenia.”  – dr Habib Sadeghi

Choroba jest procesem angażującym człowieka do przebudzenia. By dojść do zdrowia należy przejść przez proces uzdrowienia i potraktować je jako swoje największe dzieło. Wtedy robimy miejsce na cuda w naszym życiu.

Uzdrowienie to dzieło sztuki, a każdy z nas dysponuje narzędziami, by to mistrzowskie dzieło stworzyć. Jakie to narzędzia? Bogata w nieprzetworzone warzywa i owoce dieta, odpowiednie nawodnienie naszego organizmu, moc wizualizacji, życie w harmonii i miłości, oderwanie od trybu walki lub ucieczki, odpoczynek, rezygnacja z trzymania w sobie gniewu i urazy, potęga wybaczania oraz moc języka czyli sposób, w jaki mówimy do siebie wewnątrz, w jaki prowadzimy wewnętrzne dialogi z samym sobą.

Rumi, XIII-wieczny perski poeta i teolog suficki napisał, że „człowiek jest domem dla gości” – dla myśli, uczuć, emocji, które do nas przychodzą każdego dnia. Wchodzą, uczą nas czegoś, pomagają w rozwoju, ale są tylko gośćmi. Pozwólmy im przez krótką chwilę stać się naszymi najlepszymi nauczycielami, jednak nie zatrzymujmy ich dla siebie zbyt długo. Niech wskażą nam jedynie kierunek, w który powinniśmy spojrzeć w drodze do własnego uzdrowienia i szybko nas opuszczą.

Powinniśmy mieć cały czas na uwadze, że uzdrowienie to proces rozwojowy. Czasem chorujemy, bo to jedyny sposób, by zwolnić w szaleństwie nowoczesnego życia, by dzięki temu mogło dojść do naszej nowej metamorfozy.

Każda choroba ma potencjał, by stworzyć nowy proces wewnętrznego rozwoju dla każdego z nas.

Twoje życie się liczy, Ty się liczysz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj swój adres email a my wyślemy Ci ebooka