Telefon: +48 514 999 552
Email: biuro@mindbodyjoy.pl

Równowaga emocjonalna czyli jak na co dzień radzić sobie z trudnymi emocjami

 Stres, napięcie, trudne emocje – wszystkie one wiążą się z nieprzyjemnymi, często bolesnymi uczuciami i odczuciami, które skutecznie potrafią zmienić życie kobiety w piekło. Niejedna z nas zna ten temat z własnego doświadczenia i pewnie z biegiem lat nauczyła się z nim na swój sposób radzić.

Często stosowanym przez kobiety sposobem jest tłumienie emocji, by nie odczuwać ich nieznośnego  ciężaru w swojej psychice. Jednak ten sposób na dłuższą metę nigdy się nie sprawdza, bo stłumione emocje prędzej czy później przypomną o sobie w inny  sposób (bezsenność, przyspieszenie akcji serca, ból brzucha, choroby, itd.).

Co zatem robić, by w sytuacji, gdy będziemy borykać się z nieprzyjemnymi emocjami, skutecznie sobie pomóc?

Możesz wykorzystać do tego Techniki Uwalniania.

Dlaczego powinnaś je przetestować?

Bo jeśli nie zmienisz niczego w swoim codziennym sposobie przeżywania trudnych emocji, będziesz nadal żyć w poczuciu przytłoczenia przez życie i codzienne wydarzenia, a tym samym nadal będziesz pozbawiać się możliwości odczuwania radości i spokoju oraz lepszego samopoczucia. Jeżeli jednak podejmiesz decyzję, że już najwyższy czas, by wreszcie rozprawić się z ciężarem własnych emocji, zaczniesz świadomie tworzyć swój nowy nastrój i lepsze nastawienie do życia, a wtedy doświadczysz, jak zacznie się zmieniać jakość Twojego życia każdego kolejnego dnia.

Czym są Techniki Uwalniania?

Techniki Uwalniania to mentalny proces pozbywania się dokuczliwych emocji poprzez ich akceptację i świadome odpuszczenie.

Twórcą Technik Uwalniania jest David Hawkins – wybitny amerykański psychiatra, badacz ludzkiej świadomości, który, pod wpływem osobistych doświadczeniom, przeszedł wewnętrzną transformację i wyzdrowiał ze śmiertelnej choroby dzięki wejściu w wysokie stany świadomości. Jego przeżycia przyczyniły się do opracowania Technik Uwalniania, które skutecznie pomagają uwalniać z umysłu trudne uczucia.

Hawkins uważał, że nasze myśli powstają pod wpływem uczuć (emocji). Im trudniejsze emocje odczuwamy, tym mniej przyjemne myśli kłębią się w naszej głowie. A on nich już tylko krok do obniżonego samopoczucia, kiepskiego nastroju i ogólnego poczucia niemocy.

O tym, jak Hawkins opisał poszczególne emocje, przeczytasz szerzej w naszym darmowym Poradniku o „Emocjonalnej wolności” dostępnym tutaj.

Wg Hawkinsa kluczem do sukcesu czyli do pozbycia się z umysłu negatywnych emocji, jest ich świadome uznanie, odpuszczenie i zgoda na ich uwolnienie. Uwolnienie i odpuszczenie jednego negatywnego uczucia uwalnia również napięcie wywołane innymi negatywnymi uczuciami, wywiera więc na nas całościowo pozytywny wpływ.

Jak korzystać z Technik Uwalniania?

Praca Technikami Uwalniania jest tak prosta, że jej skuteczność wręcz może budzić wątpliwości. Jednak bądź spokojna, Techniki Uwalniania, choć nieskomplikowane w swojej konstrukcji, czynią cuda, bo umożliwiają skutecznie pozbycie się emocji i przywrócenie odczucia ulgi (testowałyśmy je osobiście, podobnie jak wiele innych osób, którym Techniki przywróciły spokój ducha i uwolniły od ciążących napięć).  

Techniki uwalniania zakładają zmianę podejścia do trudnych odczuć, która polega na świadomym zaprzestaniu stawiania oporu temu, co się czuje w danym momencie pod wpływem doświadczanych okoliczności.

Dzięki akceptacji emocji, które pojawiają się w naszej głowie i ich świadomemu uwolnieniu następuje zmiana – ulga odczuwalna na poziomie świadomości człowieka, tak jakby człowiek świadomie pozbywał się ciążącego na nim balastu.

Jak zatem uwolnić tkwiące w nas emocje dzięki Technikom Uwalniania?

Już wiesz, że jest to proste, nie wymaga stosowania żadnych komplikowanych metod i możesz wykonać je sama, bez niczyjej pomocy.

A jeśli dodatkowo czujesz, że jest to metoda dla Ciebie, to zajrzyj do naszego Poradnika o „Emocjonalnej wolności” dostępnego tutaj, w którym znajdziesz szczegółowy opis, jak zastosować dla siebie Technikę Uwalniania. Krok po kroku opisujemy, jak zastosować Technikę Uwalniania, by pozbyć się dręczących myśli i odczuć wywołanych np. żalem, złością czy strachem.

Dzięki tej metodzie już dziś będziesz mogła zacząć zmieniać jakość swojego życia, a dzięki systematycznemu uwalnianiu się od trudnych emocji dasz sobie szansę na przywrócenie radości i spokoju w swoim życiu. (A może też życiu innych, ważnych dla Ciebie osób, gdy i one, dzięki Tobie, poznają Techniki Uwalniania).

Jeżeli zdecydujesz się rozpocząć swoją przygodę z Technikami Uwalniania, podziel się w komentarzu swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj swój adres email a my wyślemy Ci ebooka