Telefon: +48 514 999 552
Email: biuro@mindbodyjoy.pl

Czy zastanawiałaś się kiedyś, jak kluczową rolę w scenariuszu całego dnia odgrywa poranek i sposób w jaki go rozpoczniesz? Jak można zacząć nowy dzień w dobrym humorze? Czy wiesz, dlaczego warto unikać negatywnych myśli a zastępować je tymi pozytywnymi?

No i dlaczego jest to takie ważne?

Bo jeśli nie zmienisz niczego w swoim codziennym sposobie przeżywania poranka, nie dasz sobie szansy na zmianę jakości doświadczania reszty części dnia. A jeśli codziennie zanim na dobre zaczniesz swój dzień będziesz świadomie tworzyć swój nastrój i nastawienie do życia, to szybko doświadczysz, jak zacznie się zmieniać jakość Twojego życia każdego kolejnego dnia.

Oto 10 sprawdzonych przeze mnie w praktyce sposobów, które uczynią Twój poranek dobrym, lepszym albo i najlepszym fragmentem całego dnia.

1.      Uświadom sobie, że każdego poranka spotyka Cię prawdziwe błogosławieństwo – możesz się obudzić. Nie traktuj tego jako coś oczywistego, bo co by było, gdybyś jednak się jutro nie obudził? Pomyśl o tym, kiedy codziennie rano otwierasz oczy. Oto kolejny dzień życia, który jest okazją do celebracji życia i jego uroków. Spraw, by każdy Twój dzień był wart jego przeżycia. Doceń swoje życie i wyraź wdzięczność za całe dobro, które już masz.

2.      Pamiętaj też, że pierwsze sekundy po przebudzeniu, gdy nasz mózg żegna się z falami Alfa przechodząc płynnie w fale Beta, to najlepszy o poranku moment, by zbudować swoje nastawienie na cały dzień. Stwórz swoją pierwszą, świadomą myśl zaraz po przebudzeniu. Nie pozwól, żeby to ona stworzyła ciebie. I niech będzie to coś pozytywnego. Te myśli kształtują nastrój i nastawienie do tego, co przed tobą. Możesz to zrobić na dwa sposoby: negatywny lub pozytywny. Wybór należy do ciebie.

3.      Bądź świadoma, że tak naprawdę istnieje tylko chwila obecna. Przeszłość i przyszłość są iluzją dlatego nie warto tracić na nie zbyt wiele czasu i uwagi. Skoncentruj się na tym, co masz zrobić dzisiaj. Wykorzystaj swój dzień najlepiej, jak tylko to możliwe. I miej świadomość, że jest on okazją czynienia swojego i cudzego życia lepszym. Każdy dzień to nowa okazja. Warto ją wykorzystać, prawda?

4.      Poranny uśmiech jest także mile widziany. Pomaga przyjemnie(j) rozpocząć dzień. A to szczególnie ważne właśnie o poranku. Jeśli twojemu wyrazowi twarzy bliżej do grymasu niż uśmiechu, włącz swój ulubiony kawałek i potańcz przez chwilę. Taki zastrzyk pozytywnej energii momentalnie wywoła u ciebie uśmiech i da siłę do ogarnięcia tematów poranka. (Wiem, bo sama testowałam.)

5.      Zrezygnuj z drzemek (jeśli z nich korzystasz) – rozleniwiają, zwiększają ryzyko ponownego zaśnięcia i nie dodają ci wigoru przy porannej pobudce. Nich dzwonek budzika stanie się dla ciebie sygnałem do zakończenia randki z Morefuszem. Wrócisz do niego wieczorem. Zaczeka na Ciebie. To pewne.

6.      A może warto wstać pół godziny wcześniej? Dać sobie w ten sposób chwilę oddechu i świadomego wejścia w dzień, albo wykonać kilka rozciągających ćwiczeń, pomedytować lub pobiegać. Możesz też pokontemplować życie z kubkiem kawy w ręku (albo innym ulubionym napojem pozytywnie pobudzającym do życia. Sporo publikacji rekomenduje szklankę ciepłej wody z cytryną, która nawodni organizm po kilku godzinach snu. ). Ten czas to także idealna okazja na realizację ważnych osobistych zadań czy postanowień, na które brakuje czasu w ciągu dnia.

7.      Jeśli nie musisz, nie włączaj komputera czy smartfona zaraz po przebudzeniu – to marnotrawstwo czasu. Zamiast tego przeznacz go na poukładanie myśli, przypomnienie sobie zadań, które na ciebie czekają, rozważ, jak najefektywniej możesz je wykonać.

8.      Zjedz dobre śniadanie, bo to naprawdę najważniejszy posiłek dnia. Dostarcza energii do jego rozpoczęcia, daje radość z doświadczania ulubionych smaków, a przy odrobinie szczęścia także okazję do spędzenia kilku porannych chwil z ukochanymi osobami.

9.      Jeśli chcesz, by twój poranek (oraz cały dzień) był dobry, skoncentruj się choć przez chwilę na tym, co już w swoim życiu masz, co już osiągnęłaś. Doceń siebie, celebruj swoje osiągnięcia, niezależnie od ich kalibru. (Tak robią ludzie sukcesu. Pozostali skupiają swoją uwagę na tym, czego nie mają.) Jeśli tę praktykę włączysz do swojego codziennego grafiku dnia, już wkrótce zaczniesz dostrzegać magiczne zmiany w swoim życiu. Gwarantuję, że się nie zawiedziesz.

10.   No i oczywiście pamiętaj o śnie – bez dobrego odpoczynku oraz odpowiedniej regeneracji ciała i umysłu w nocy nie oczekuj wulkanu kreatywności, energii i pozytywnego podejścia do życia w ciągu dnia.  Wyspana kobieta to zadowolona kobieta.

Zatem… dobrego dnia! 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj swój adres email a my wyślemy Ci ebooka